7.6 C
Gjilani
Saturday, July 20, 2019

Pse zien Beogradi?

  Herta Müller, shkrimtarja nobeliste gjermane me origjinë nga pakica gjermane e Rumanisë ishte e ftuar nderi në panairin e librit në Beograd. Ajo ka...

Gjilani nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për trajnimin e të rinjve në kompanitë prodhuese

Klubi i Prodhuesve të Kosovës (KPK) sot nënshkroi një marrëveshje të mirëkuptimit me Komunën e Gjilanit për fillimin e implementimit të “Programit për Trajnimin...

Në Kroaci u shënua dhjetëvjetori i beatifikimit të Nënë Terezës

  Zagreb, 21 nëntor 2013 – Misioni Katolik Shqiptar në Republikën e Kroacisë, Këshilli i Pakicës Kombëtare Shqiptare i qytetit të Zagrebit dhe Unioni i Bashkësive...

Kryetari Haziri nderohet me mirënjohje nga ambasada amerikane

Gjilan, 7 maj 2015 -Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka nderuar me mirënjohje kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Mirënjohja...

Olimpiada Mbarëkombëtare në Matematikë, do të mbahet në Gjilan

  Në Komunën e Gjilanit, këtë vit, do të mbahet olimpiada mbarëkombëtare shqiptare në matematikë, e 23-ta me radhë dhe do të marrin pjesë nxënësit...

Westerwelle: Marrëveshja historike, zbatojeni!

    Beograd, 20 maj 2013 - Kreu i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle, ka deklaruar sot në Beograd se nëse në Serbi merren vendime të duhura dhe...

Personat e verbër hyjnë në grevë urie

  Mos zbatimi i ligjit për personat e verbër nga institucionet e Kosovës, ka bërë që Iniciativa e Pavarur e të Verbërve të hyj në...

Luta në Malishevë: Kosova nuk është plaçkë e askujt, është e qytetarëve

  Me surle e tupana e kanë mirëpritur sot kryetarin Lutfi Haziri dhe kandidatët për deputet të LDK-së, Malisheva e Epërme, Malisheva e Poshtme dhe...

EULEX-i për Komunën e Gjilanit dhuron tri vetura terreni

  Gjilan, 4 shkurt 2014 -Komuna e Gjilanit ka pranuar tri automjete të përdorura, donacion ky që ka ardhur nga Misioni i Bashkimit Evropian për...

Korrje-shirjet do të përfundojnë pa ndonjë problem të theksuar

  Dardanë, 18 korrik 2013 -Sivjetë në Dardanë, gjatë fushatës së korrje-shirjeve pritet që të korren sipërfaqe te mbjellura me rreth 1 mijë e 800...
-->