7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Liderët e Luginës së Preshevës s’heqin lapidarin

  Preshevë, 12 janar 2013 - Këshilltarët shqiptarë të Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga Qeveria e Shqipërisë që ta ndërkombëtarizojë problemin e Luginës dhe kanë...

Hoxhaj kërkon njohjen e OBI-t

    Jeddah, Arabi Saudite, 12 janar 2013 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në vizitën e parë zyrtare në selinë...

Daçiq: Ndërprerja e dialogut do ta kthente Serbinë prapa

  Beograd, 12 janar 2013 - Kuvendi i Serbisë, është mbledhur sot për të shqyrtuar propozimin e rezolutës për Kosovën, të cilën e ka shpaluar kryeministri...

PDK-ja model se si duhet të mbahen zgjedhjet

  Gjilan, 12 janar 2013 Dega e PDK-së në Gjilan, ka nis punën e Kuvendit të IV-të Zgjedhor, në të cilin ishte i pranishëm edhe Hashim...

KK i Preshevës: Lapidari mbetet ku është

Preshevë, 11 janar 2013 - Pas dështimit të mbrëmshëm të negociatave mes përfaqësuesve të shqiptarëve të Luginës dhe qeveritarëve të Serbisë, në prezencë edhe...

Pakistan: Protestë e shiitëve kundër sulmeve vdekjeprurësee

                      Kueta, 11 janar 2013 - Pjesëtarët shiitë në qytetin Kueta, në jugperëndim të Pakistanit, kanë refuzuar t’i varrosin personat e vrarë, në shenjë proteste kundër...

Rusi: Për 1 miliard dollarë për Serbinë – negociata shtesë

Moskë, 11 janar 2013 - Ministri rus i financave, Anton Siluanov, ka deklaruar sot në Moskë, pas takimit me ministrin e financave të Serbisë, Mllagjan...

FSK organizon konferencën rajonale të nënoficerëve

                          Prishtinë, 11 janar 2013 - Forca e Sigurisë së Kosovës do të mbajë Konferencë rajonale të nënoficerëve nga data 14 deri me 16 janar 2013,...

Zhbogar: Duhet secili ta zbatojë ligjin

  Prishtinë, 11 janar 2013 - "Bashkimi Evropian e mirëpret vendimin e Dhomës së Posaçme të Gjykatës Supreme, e cila shpie në drejtim të zgjidhjes së këtij...

Shërbime edhe më të mira për qytetarët

 Dardanë, 11 janar 2013 Drejtori Komunal i Administratës në Dardanë, Enver Ajvazi duke e vlerësuar vitin e kaluar ka thënë se suksesi të mos ketë...
-->