7.6 C
Gjilani
Monday, April 22, 2019

Nikolliq-Daçiq: Polemika për platformën

Beograd, 25 dhjetor 2012 - Në Serbi ka shkaktuar polemikë të madhe platforma për Kosovën, e hartuar në kabinetin e presidentit Tomisllav Nikolliq. Dhe,...

Serbët kosovarë diskutojnë platformën e Beogradit

Mitrovicë, 25 dhjetor 2012 - Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës do të takohen sot në Mitrovicë për të diskutuar platformën e Serbisë për Kosovën...

Mesazhe paqeje, solidariteti dhe uniteti

Prizren, 25 dhjetor 2012 - Me mesazhe për paqe, solidaritet dhe unitet, është përcëlluar ceremonia kryesore për Krishtlindjet e sivjetme, në Katedralen "Zonja Ndihmëtare",...

Shkup: Ambasada amerikane kërkon përmbajtje nga provokimet

  Shkup, 24 dhjetorr 2012 - Ambasada amerikane në Shkup ka bërë thirrje për përmbajtje pas akteve të sotme të dhunës në dhe jashtë Kuvendit të...

Konfirmohet aktakuza për Haraqinë dhe Beqirin

    Prishtinë, 24 dhjetor 2012 - Gjykata e Qarkut në Prishtinë e ka konfirmuar aktakuzën ndaj dy ish-ministrave të Kulturës, Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, si...

2013 – Viti i ushtrisë së Kosovës

    Prishtinë, 24 dhjetor 2012 - “ Padyshim vitin 2013 ne veç se e kemi shpallur vitin e ushtrisë së Kosovës-pa dyshim se do të jetë”. Me...

Pakistani konfirmon njohjen e Kosovës

  Islamabad, 24 dhjetor 2012 - Pakistani ka konfirmuar njohjen e Kosovës shtet të pavarur dhe sovran. Në kumtesën që ka publikuar Ministria e Jashtme pakistaneze thuhet: “Qeveria e Pakistanit...

Sportist i vitit, – Astrit Kryeziu

  Daradanë 24 dhjetor 2012 Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në Dardanë ka shpallur sportistët më të mirë të kësaj komune, për këtë vit kalendarik.Evenimenti...

LDK: Flamuri dhe himni i Rugovës të jenë simbolet shtetërore të Kosovës

Prishtinë, 23 dhjetor 2012 - Lidhja Demokratike e Kosovës sot mbush 23 vjet të themelimit të saj. Më 23 dhjetor 1989, në Prishtinë, prijësi...

Për 11 muaj diplomuan 66 punëkërkues

    Gjilan, 23 dhjetor 2012 Në Qendrën Rajonale të Aftësimeve Profesionale ( QRAP-le ), në Gjilan, gjate 11 muajve janë regjistruar 169 punëkërkues, prej tyre 86...
-->