7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Maqedoni: Qeveria dënon deputetët bojkotues

      Shkup, 6 janar 2013 - Të gjithë deputetët e partive maqedonase në opozitë, të  kryesuar nga LSDM-ja, përfshirë  këtu dhe dy deputetët shqiptarë të RDK-së...

A do të lëvizim lirshëm të rinjtë më 2013?

                            Prishtinë, 6 janar 2013 - Institucionet kosovare edhe pse kanë miratuar ligje të shumta e strategji që kanë për synim përafrimin e Kosovës me Bashkimin...

Më shumë qartësi për IBM-në nga 10 janari

  Prishtinë, 6 janar 2013 - Pavarësisht protestave të herë pas hershme të serbëve lokalë në veri të vendit, autoritetet kosovare dhe ato serbe e vlerësojnë...

Pushojnë hetimet ndaj kryetarit,- Nexhmedin Arifi

    Viti, 5 janar 2013 Kanë pushuar hetimet ndaj kryetarit të Komunës së Vitisë, Nexhmedin Arifit, i dyshuar për shpërdorim të detyrës zyrtare. " Vendimi i Prokurorisë...

Rexhepi: Moslejimi i vizitës së Nikolliqit – reciprocitet

Prishtinë, 5 janar 2013 - Ministri i punëve të brendshme i Kosovës, Bajram Rexhepi, tha se refuzimi i lejes për vizitën e presidentit të...

Hapësirave të SRGJ-it,- instalohen kablo elektrike nëntokësore

      Gjilan, 4 dhjetor 2013 Pas nënshkrimit të një marrëveshjeje mes përgjegjësit të Spitalit Rajonal të Gjilanit ( SRGJ ) dhe të KEK-ut, për punëtorët shëndetësor...

Kolonel Zemaj u vra, kur të gjithë festonin lirinë (Vide)

Prishtinë, 4 janar 2013 - Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në akademinë përkujtimore për Tahir, Enis dhe Hasan Zemaj vlerësoi lartë...

Projekt grantesh për të rinjët e vendit

  Gjilan 3 janar 2013 Drejtoria Komunale për Rini, Kulturë dhe Sport në Gjilan, ka njoftuar të rinjët e kësaj komuneje për projektin i cili ka...

I lënduari në trafik, – përcillet për në QKUK-së

    Gjilan, 3 janar 2013 Një aksident trafiku me lëndime trupore, dhe një sulm ndaj përsonit zyrtar, janë ngjarje të fillimjavës së parë, të këtij viti,...

Urgjentisht duhet ta forcojmë ushtrinë

      Prishtinë, 2 janar 2013 - Pse Shqiptarët dhe shteti i tyre të mos jetë ushtarakisht, ekonomikisht dhe politikisht aq i fortë sa edhe shtetet në...
-->