7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Shqiprim Arifi: Prioritet për vendin do të jetë krijimin e kushteve më të mira...

  Kemi nevojë të ndryshojmë strategjinë se cfarë punojmë në qytetin tonë. Pas rregullimit të infrastrukturës që kishim prioritet për vendin tani fokus do të kemi...

Integrimi i të huajve në Zvicër, proces dinamik

  Politikat e emigracionit dhe sfidat e integrimit të të huajve në shoqërinë zvicerane ishin në fokus të bisedës me Albana Malajn. Politikat e emigracionit dhe...

Putin: SHBA mund të vendosë raketa në Rumani dhe Poloni

  Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në gjendje të vendosin raketa të reja kryqëzuese në Rumani dhe...

Vuçiq: SHBA nuk ka ndryshuar qëndrim, kërkon njohje reciproke me Kosovën

  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë bisedave me zyrtarët amerikanë për të ishte e rëndësishme të paraqiste pikëpamjet e Serbisë.  “Unë thashë...

Karrigia që ndan LDK-në me Vetëvendosjen

Posti i kryeministrit duket se do të jetë pengesa kryesore që Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje të lidhin koalicion qoftë parazgjedhor, qoftë...

AKR Dega në Gjilan, para presidentit Pacolli, tregoi gatishmëri për zgjedhjet nacionale

  Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherit edhe zëvëndës kryeministër i Kosovës, është pritur në takim nga strukturat dhe anëtarët e AKR-së, Dega në Gjilan. Autoritetet...

AKR Dega në Gjilan, para presidentit Pacolli, tregoi gatishmëri për zgjedhjet nacionale

  Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, njëherit edhe zëvëndës kryeministër i Kosovës, është pritur në takim nga strukturat dhe anëtarët e AKR-së, Dega në Gjilan. Autoritetet...

Nderohet me mirënjohje veprimtari Heset Ahmeti

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur, sot, në takim veprimtarin vitias, Heset Ahmeti që ndër tjerash është edhe drejtues i Shoqatës...

Lutfi Haziri nderon me mirënjohje Don Dominik Qerimin

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar drejtorin e shkollës “Don Bosko”, Don Dominik Qerimi, me rastin e përfundimit të misionit në...

Janë mbajtur diskutimet publike për planifikimin e buxhetit komunal edhe me banorët e Sadovinës...

  Edhe në fshatrat Sllatinë të Epërme dhe Sadovinë të Jerlive të Komunës së Vitisë janë mbajtur diskutimet publike për planifikimin e buxhetit komunal 2020-2022...
-->