7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Zv/kryeministri Osmani fillon me zbatimin e ligjit për gjuhët

  Zv/kryeministri, Bujar Osmani nisi me implementimin e gjuhës shqipe në SÇE. Ai në profilin e tij në Facebook, ka publikuar edhe një dokument ku...

Kompromis për taksën

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka thënë për “Zërin” se masa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk hiqet pa u eliminuar fillimisht...

Të shtohen masat ndaj Serbisë

  Shefi i grupit parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, kategorikisht është shprehur kundër heqjes së taksës prej 100 përqindësh për...

Hahn: Kosova mund të përparojë në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian

  Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn e ka cilësuar si “të mirë dhe të hapur”, diskutimin me Haradinajn, gjatë vizitës së tij në...

Haradinaj pas takimit me Hahn: Presim vendim për liberalizim të vizave

  Pas takimit me Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn, kryeministri Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka bërë të ditura temat e diskutimit. Në...

Haradinaj: Askush nuk do të marrë tokë të Kosovës

  17 janari i sotëm përmbylli vitin e Skënderbeut, duke shënuar njëherësh edhe 37 vjetorin e vdekjes së Jusuf Gërvallës, Kadri Zekës e Bardhosh Gërvallës. Katër...

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, taksa tensionoj situatën

  Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare në Serbi...

Bytyqi: Kërkesat e SBASHK’ut ekstreme, të hënën të filloj mësimi

  Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi ka folur për grevën e mësimdhënësve, duke thënë se kërkesat e tyre janë ekstreme dhe të njejtat do t’i...

Vazhdon greva në arsim, SBASHK-u nuk heq dorë nga kërkesat

  SBASH-u përmes një komunikate për media ka përkujtuar ministrin e Arsimit, Shyqiri Bytyqi dhe drejtoritë arsimore komunale të angazhohen për realizimin e kërkesës për...

Limaj: Skënderbeu, identiteti ynë para botës

  Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka cilësuar Gjergj Kastriotin-Skënderbeun, si prijësin më të madh të shqiptarëve. Sipas tij, Skënderbeu është identiteti me të cilin...
-->