7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Ajdini: Luginën duhet ta udhëheqin gjeneratat e reja kështu e ka Demokracia

  Avni Ajdini nga Tërrnoci i Bujanocit është njëri nga veprimtarët e parë të çështjes Kombëtare të Shqiptare, njëri nga oragnizatorët e demostratave të vitit...

Përmes artit, gjilanasja promovon Kosovën në Zvicër

  Përmes një ekspozite në qytetin Biel/Bienne, Vlora Imeri ka prezantuar temën e masterit, ku përfshihen temat për memorien kolektive, Kishnicën dhe një instalacion i...

Trump propozon të bëhet ndërmjetës i situatës së tensionuar në Kashmir

  Presidenti i SHBA-së Donald Trump propozoi sot ndërmjetësimin e tij përballë situatës shumë të tensionuar në Kashmir, rajon malor të cilin e pretendojnë India...

Pse e anuloi Erdogan vizitën e tij në Serbi

Vizita e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan në Serbi, e cila u njoftua për 29 gusht, është shtyrë, mësoi Tanjug në Ambasadën turke në...

VV-ja e do Kurtin kryeministër, LDK-së ia lë Presidentin dhe Kryeparlamentarin

Pa epilog ka përfunduar takimi i parë në nivel të grupeve punuese në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në kuadër...

Zyrtari i AKR-së: Koalicioni LDK-VV i dëmshëm për Kosovën

Fatmir Matoshi nga AKR-ja ka thënë se një koalicion mes LDK-së dhe VV-së nuk do t’i sillte asnjë të mirë vendit. Në Interaktiv të KTV-së,...

​Dy vite nga vdekja e Bajram Rexhepit

  Sot mbushen dy vjet që kur u nda nga jeta ish-kryeministri i parë i Kosovës në kohën e pasluftës, Bajram Rexhepi. Në prill të 2017,...

Moti, sot temperaturat deri në 33 gradë celsius

  Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njofton se mot kryesisht i qetë dhe me diell do ta shoqëroj vendin gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit. Temperaturat minimale...

Priten në takim përfaqësues të projektit “Planifikimi Hapësinor dhe Menaxhimi i Tokës (2019-2021)”

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtorë, ka pritur, sot, në takim përfaqësues nga projekti “Planifikimi Hapësinor dhe Menaxhimi i Tokës (2019-2021)"...

Në fshatin Ballancë u mbajt diskutimi publik për planifikimin e buxhetit komunal

  Komuna e Vitisë, ka mbajtur mbrëmë në Ballancë diskutimin për planifikimin e buxhetit komunal 2020-2022. Me këtë rast zv. kryetari i Komunës së Vitisë,...
-->