7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Rrugëtimi historik i Kosovës dhe Gjilanit për çlirim

  Naim Musliu (Kumtesë e lexuar në Akademinë e Flakës së Janarit 2019) Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, më 28 nëntor të vitit 1912 përfshiu gjitha trojet...

Shkatërrohen bilbordet me fotografinë e Putinit në Kosovë

  Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Putin të vendosura nëpër bilborde në gjithë...

Veseli: Janari, muaji i rënieve të mëdha

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar 551 vjetorin e vdekjes së heroit shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu si dhe 37 vjetorin e rënies...

Haziri: Heronjtë na mësuan se si duhet të fitohet liria, ne duhet të mësojmë...

  Akademia e Flakës ka hapur sonte zyrtarisht manifestimin kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili sivjet i kushtohet 20-vjetorit të çlirimit të Gjilanit,...

Haziri nderon me mirënjohje 20 pjesëtarë të FSK të shkolluar jashtë vendit

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nderuar me mirënjohje 20 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga Gjilani, të cilët janë...

Nderohen heronjtë e kombit, Rexhep Mala e Nuhi Berisha

  Heronjtë e Kombit bënë të mundur që Kosova sot të jetë një vend që ecën e sigurt në rrugën e integrimit evropian. Kështu ka...

Në përvjetorin e rënies nderohet vepra e heroit Kadri Zeka

  Drejtues të  Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, me rastin e 37 vjetorit të rënies heroike  të  Kadri Zekës,  kanë nderuar veprën e atdhetarit emrin...

Konvikti i Gjilanit përfiton donacion nga mbrëmja humanitare “Pak nga ne, shumë për ata”

  Konvikti i nxënësve dhe studentëve të Gjilanit ka përfituar sot donacion nga Këshilli i Bashkësisë Islame 1 mijë kilogramë mish, i cili ka ardhur...

Gjilani zyrtarizon Njësitin për implementimin e impiantit, kosto 30 milionë euro

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në bashkëpunim me Kompaninë Regjionale të Ujit “Hidromorava”, kanë bërë sot zyrtarizimin e Njësitit për implementimin e...

Kryetari Azizi mirëpret ndihmën e ekspertëve të BE-së

  Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi ka pritur një delegacion nga Projekti i Binjakëzimit “Fuqizimi i formulimit të politikave dhe hartimit të...
-->