Wednesday, June 3, 2020

Brexit-i nuk është shkruar në gur, britanikët mund të organizojnë referendum të ri!?

Mund të arsyetohet një referendum i dytë i britanikëve që të mbesin në BE, nëse ka përcaktim të qartë publik kundër Brexit-it, ka thënë...

Së paku 50 persona të vrarë në Kajro

  Kajro, 16 gusht 2013 - Së paku 50 njerëz janë vrarë në Kajro, derisa mbështetësit e presidentit të rrëzuar, Muhammad Morsi, kanë dalë në rrugë...

Kryeministri turk birëson vajzën siriane

  Kjo vajzë e vogël siriane që gjendet në përqafimin e kryeministrit turk, i ka humb të dy prindërit. Kryeministri Erdoan e birëson dhe në...

Sulme të reja vdekjeprurëse në Irak

Basra, 20 maj 2013 - Së paku 26 njerëz kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur nga një seri sulmesh me bomba në...

Egjipt: Forcat e sigurisë depërtuan në xhaminë e rrethuar

  Kajro, 17 gusht 2013 - Forcat e sigurisë së Egjiptit kanë hyrë në një xhami në kryeqytetin Kajro, e cila gjatë natës ishte mbushur përplot...

Sulmohet zyra e inteligjencës në Afganistan

  Së paku katër pjesëtarë të inteligjencës afgane janë vrarë, pasi sulmues vetëvrasës kanë qëlluar zyrat e Departamentit të Inteligjencës në provincën Vardak. Policia thotë se...

Protesta masive në Brazil

  Rio de Zhaniero, 18 qershor 2013 - Rreth 200,000 njerëz kanë protestuar në qytetet më të mëdha të Brazilit, kundër rritjes së çmimeve të transportit...

Amerika zhvillon bombën më të rrezikshme bërthamore që ndonjëherë është prodhuar? (Foto/Video)

Departamenti për Sigurinë Bërthamore pranë Ministrisë amerikane të Energjisë (NNSA), ka njoftuar se kanë përfunduar fazën e parë të testimit të një prej bombave...

Filipine: Nga fundosja e anijes – më se 200 të zhdukur

  Filipine, 17 gusht 2013 - Autoritetet në Filipine thonë se më se 200 vetë konsiderohen të zhdukur, pas fundosjes së anijes së udhëtarëve, e cila...

Obama: Propozimi rus për Sirinë, pozitiv

  ShBA, 10 shtator 2013 - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se propozimi i Rusisë, që Siria të dorëzojë të gjitha armët...