7.6 C
Gjilani
Saturday, July 20, 2019

ShBA: Polici vrasës dyshohet se është djegur

  ShBA, 13 shkurt 2013 - Një polic në jug të Kalifornisë ish pjesëtar i Policisë së Los Anxhelosit, është i dyshuar për vrasjen edhe të...

Obama: Lufta e amerikanëve në Afganistan përfundon më 2014

    ShBA, 13 shkurt 2013 - Presidenti amerikan, Barack Obama, ka deklaruar se lufta e ShBA-ve në Afganistan do të “përfundojë” deri në fund të vitit...

Nigeri: Akuzohen 2 gazetarë për vrasje të punëtorëve shëndetësor

  Nigeri, 13 shkurt 2013 - Dy gazetarë nigerian të radios dhe dy klerik lokal, kanë qenë të ngarukuar me nxitjen e shqetësimit të opinionit mbi...

Rusia afër ndalimit të rreptë të duhanit

  Moskë, 12 shkurt 2013 - Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë ka kaluar me shumicë dërrmuese ligjin, i cili do të ndalojë pirjen e...

Papa “s’do ketë rol” në zgjedhjen e pasardhësit

                            Vatikan, 12 skurt 2013 - Një zëdhënës i Vatikanit tha se Papa Benedikti XVI, që dha dorëheqje, nuk do të luajë asnjë rol në zgjedhjen...

Bota dënon provën bërthamore të Koresë Veriore

                            Phenian, 12 shkurt 2013 - Koreja e Veriut thotë se ka kryer me sukses një provë të tretë bërthamore nëntokësore, duke nxitur kështu dënimin ndërkombëtar...

ShBA reagon ndaj ndalesës së Rusisë

                          ShBA, 12 shkurt 2013 - Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje Rusisë që menjëherë të heqë ndalesën mbi importet e produkteve të mishit të...

Sulm në Mosul, 8 të vrarë

                          Mosul, 12 shkurt 2013 - Një sulmues vetëvrasës me makinë bombë ka vrarë deri në tetë persona në Mosul të Irakut. Burimet e policisë dhe ato...

Dhjetëra të lënduar nga tornado në Misisipi të ShBA-ve

  Misisipi, 11 shkurt 2013 - Raportohet se të paktën 10 njerëz janë lënduar dhe qindra ndërtesa janë dëmtuar nga një tornado e cila ka përfshirë...

Katër të vrarë nga sulme në Irak

                          Mosul, 11 shkurt 2013 - Zyrtarë irakian ka thënë se një i armatosur, ka vrarë katër njërëz në qytetin verior të Mosul-it. Ky sulmues, ka hapur...
-->