7.6 C
Gjilani
Sunday, September 15, 2019

Egjiptianët sfidojnë orën policore

  Kajro, 29 janar 2013 - Trazirat në Egjipt kanë vazhduar. Protestuesit janë përleshur me policinë në Kajro dhe kanë sfiduar orën policore në tre qytete...

Egjipt: Opozita refuzon të flas me presidentin

    Kajro, 28 janar 2013 - Grupi kryesor opozitar i Egjipit, ka refuzuar thirrjen e Presidentit Muhamed Morsi për një dialog kombëtar lidhur me gjykimet me...

Irani dërgon majmunin në hapësirë

  Teheran, 28 janar 2013 - Irani thuhet se ka dërguar një majmun në hapësirë. Në një deklaratë e lëshuar të hënën nga departamenti i hapësirës...

Obama, Clinton – intervistë e përbashkët

  ShBA, 28 janar 2013 - Në një intervistë të përbashkët në Televizionin amerikan, presidenti Barack Obama dhe sekretarja amerikane e shtetit në largim, Hillary Clinton,...

Egjipt: Gjendje e jashtëzakonshme në disa qytete

                          Kajro, 28 janar 2013 - Presidenti i Egjiptit, Muhammad Morsi, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, 30 ditësh, në tri qytete ku janë vrarë dhjetëra njerëz...

Lavrov: Fuqitë perëndimore dhe Irani të pajtohen për takim

Moskë, 28 janar 2013 - Rusia ka bërë thirrje që fuqitë globale dhe Irani t’i ndalin argumentimet dhe të arrijnë pajtueshmëri për vendin e takimit...

Një prift iraniano-amerikan dënohet me 8 vjet burg

  Teheran, 27 janar 2013 - Një grup për çështje të drejtësis në ShBA thotë se një prift i krishterë iraniano-amerikan u dënua të dielën për...

Një i vrarë dhe më shumë se 400 të plagosur në përleshjet në Port...

  Port Said, 27 janar 2013 - Një i ri egjiptian është vdekur dhe më shumë se 400 njerëz janë lënduar të dielën në Port Said,...

Mbi 200 të vdekur në një klub nate në Brazil

  Santa Maria, 27 janar 2013 - Të paktën 220 njerëz kanë humbur jetën nga zjarri që ka përfshirë një klub nate në pjesën jugore të...

Pakistan: 24 të vrarë nga përleshjet ndërfisnore

                        Khyber, 26 janar 2013 - Në pjesën veri-perëndimore të Pakistanit janë vrarë 24 njerëz si pasojë e përleshjeve në mes të dy grupeve islamike të...
-->