7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

ShBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s

  Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot në Budapest, se SHBA-ja nuk do të lejojë presidentin rus, Vladimir Putin, të bëjë ndarje midis...

Pompeo nis vizitën në Evropën Qendrore

  Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka nisur vizitën e tij në pesë shtete evropiane, në disa prej të cilave, zyrtarët amerikanë besojnë se...

Dyshohet se qindra agjentë kinezë dhe rusë po veprojnë në Bruksel

  Shërbimi i jashtëm i Bashkimit Evropian ka paralajmëruar se qindra agjentë rusë dhe kinezë të inteligjencës janë duke zhvilluar veprimtari të fshehtë. Shërbimi për Veprime...

WSJ: ShBA planifikon tërheqjen e trupave nga Siria deri në fund të prillit

Pentagoni planifikon të realizojë tërheqje të plotë të trupave amerikane nga Siria deri në fund të muajit prill, ka raportuar The Wall Street Journal. Në...

Gjermani: Penalizim për azilkërkuesit që gënjejnë

  Për ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, nëse azilkërkuesit e refuzuar fshehin identitetin do të humbasin „duldung“-un, lejen e përkohshme të...

Trump gati për tërheqje nga Afganistani nëse arrihet marrëveshje

  Presidenti Donald Trump tha se do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani nëse do të arrihet një marrëveshje paqeje me talebanët. Komentet e zoti Trump...

“Kim Jong-un nuk ka gjasa të heqë dorë nga programi bërthamor”

  Në një vlerësim që hedh dyshime rreth synimit të presidentit Donald Trump për një Kore Veriu pa armë bërthamore, agjencitë amerikane të zbulimit njoftuan...

Japonia dëshiron t`i japë fund armiqësisë me Rusinë

  Abe shprehu vendosmërinë për të nënshkruar një traktat paqeje me Rusinë për t’i dhënë fund zyrtarisht armiqësisë së Luftës së Dytë Botërore. Kryeministri japonez, Shinzo...

Sulm me bomba në Filipine

  Filipinet u zotuan se do të shkatërrojnë ata që qëndrojnë pas dy bombave “binjake” që vranë 20 vetë gjatë një shërbimi fetar në një...

Vërshimet marrin 59 jetë në Indonezi

  50 persona kanë vdekur nga vërshimet që kanë përfshirë krahinën jugore Sulawesi në Indoezi. Autoritetet kanë njoftuar se dhjetëra të tjerë janë zhdukur, shkruan AlJazeera. Në...
-->