Monday, April 6, 2020

Vajzat i propozojnë martesë, ai i refuzon: Ky është mashkulli më i kërkuar i...

Aktori dhe modeli Nick Bateman mburret në saje të mbi pesë milionë ndjekësve në rrjetin social Instagram. Bateman filloi karrierën si model, e cila është...

Norvegjia i dhuron Britanisë çdo vit një pemë Krishtlindjesh, ja përse

  Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Norvegjia u pushtua nga forcat gjermane në prill të vitit 1940. Megjithatë, gjermanët nuk qenë në gjendje për të kapur...

Shtatë vendet më të ftohta në botë (Foto)

  Temperatura më e ulët e vëzhguar ndonjëherë është matur në stacionin kërkimor rus Vostok, në Antarktidë, më 21 korrik 1983 dhe ka arritur në...

10 vendet e mistershme si ‘Trekëndëshi i Bermudës’

  Çdo njeri ka dëgjuar rreth Trekëndëshit të Bermudës dhe misteret që e rrethojnë atë. “Trekëndëshi i Bermudës” është një emër konvencionalisht i njohur për...

Julia vrapon 100 metra në moshën 101-vjeçare

  Ajo quhet Julia Hawkins ose më mirë: Julia ‘uragani’ Hawkins. Sepse vetëm një forcë e natyrës si ajo mund të fillonte një karrierë sportive...

Gruaja 43 vjeçare që ka lindur 11 fëmijë

  Të bëhesh prind është një nga dëshirat më të dëshiruara për çdo çift. Pothuajse edhe kur jeni në marrëdhënie kënaqeni me kohën duke folur me...

Shtatë vendet që e keni të ndaluar t’i vizitoni, denoheni me ekzekutim

  7. Sekreti i Kolonelit Ngjashëm me kullën Coca Cola, koloneli Sanders me të vërtetë nuk dëshiron që dikush tjetër të përsërisë pijen e tij të...

Aeroplani më i madh në botë

  Aeroplanin më të madh në botë të njohur si Stratolaunch, po e ndajnë vetëm një muaj nga realizimi i fluturimit të parë. Fluturakja që është...

E çuditshme, varros babain brenda një BMV-je me vlerë 88.000 dollarë

  Një djalë nga Nigeria ka varrosur babain e tij brenda një makine luksoze, në vend të një arkivoli, që është edhe traditë për vendin...

50 kuriozitete të rralla nëpër botë

  Shpesh njerëzit takohen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër Botë. Disa mbesin mister kurse disa të tjera shpjegohen në mënyra të ndryshme, më...