7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Gjen gjallë nënën 103 vjeçare, pas 61 vitesh kërkime

  Një grua e moshuar ka gjetur nënën e saj 103-vjeçare pas 61 vitesh kërkime për ta gjetur. 81-vjeçarja, që u rrit në Kirwan House, një...

Ecja nëpër sipërfaqen e ngrirë të liqenit më të thellë në botë

  Liqeni Baikal në Rusi, është më i thelli në botë, si dhe rezervuari më i madh me ujë të ëmbël. Gjatë muajve të dimrit, sipërfaqja...

Lagjja me vila përrallash ku nuk jeton njeri

  Një lagje që ishte planifikuar si zonë luksi për blerës të huaj nuk e ka arritur qëllimin për të pasur sukses, duke u kthyer...

Qeni hero shpëton pronarin dhe macen nga zjarri që kaploi shtëpinë

  Me  29 dhjetor, Donna Gagnon nga Barnstead, New Hampshire, u zgjua në mes të natës nga qeni i saj, Precious.  Qeni hero 3 vjeçar,...

Zhytësit sfidojnë frikën, prekin peshkaqenin më të madh në histori

  Një ekip zhytësish arriti të bënte një takim nga afër me një prej peshkaqenëve më të mëdhenj në botë. Ata hynë në thellësitë e Haëaii-t...

Me 1 euro pronar shtëpie, oferta vjen nga Italia!

  Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti sicilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër,...

Humbje e madhe në akullnajat në Antarktikë

  Në hulumtim është zbuluar se përqindja e shkrirjes së akullnajave në Antarktikë, mes viteve 2001-2017 ka shënuar rritje prej 280 për qind në vit Përqindja...

“Operacion i gjerë” – shikoni si pastrohet bora në Kanada

  Një video që po qarkullon në internet tregon pastrimin e borës në Kanada. Një staf i tërë me pajisje të shumta kujdeset që rruga të...

Kjo është gruaja që mund të dëgjojë vetëm zërin e femrave

  Një grua është diagnostikuar me një lloj humbjeje dëgjimi ndaj zërit të meshkujve, gjendje e ashtuquajtur si shurdhësi selektive. Pacientja, së cilës i është identifikuar...

Mbi 11.500 tërmete tronditën Indonezinë vitin e kaluar

  Indonezia është goditur nga 38.354 tërmete mes viteve 2013 dhe 2018 Gjithsej 11.577 tërmete goditën Indonezinë në vitin 2018, njoftoi Agjencia e Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe...
-->