7.6 C
Gjilani
Sunday, September 15, 2019

Ja sa orë në javë punohet në Zvicër

  Punëtorët zviceranë kanë një javë më të gjatë pune krahasuar me vendet e tjera në Bashkimin Evropian dhe Shoqatën Evropiane të Tregtisë së Lirë,...

Nuk e duron gruan në shtëpi, kthehet në burg!

  Një 50 vjeçar në Katania ka marrë një vendim të papritur. I dënuar nga gjykata, me masën arrest në shtëpi për grabitje, duket se nuk...

Njihuni me piloten e parë në botë pa duar

  Jessica Cox, 36-vjeçe, nga Arizona e SHBA-ve, është femra e parë në botë që ka lindur pa duar dhe që ka mundur të pajiset...

E rrallë, në Poloni një grua lind gjashtë fëmijë

  Një grua polake 29 vjeçare ka lindur gjashtë fëmijë. Ajo sot ka qenë e aftë që të ngritët nga shtrati i saj i spitalit dhe...

Lind në autobus, fëmija do të udhëtojë falas deri në moshën 18 vjeçare

  Autobusi ishte nisur nga Barcelona për të arritur në Bruksel, por në Francë i`u desh të ndalonte urgjentisht për të pritur lindjen e një...

Këpucët e para për dy këmbët janë prodhuar para 709 viteve

  Më 20 maj të vitit 1310, prodhohen këpucët e para për të dy këmbët, veças, të djathtë dhe të majtë. Deri atëherë, këpucët ishin njësoj...

Ishulli i vogël grek që nuk ka internet, dyqane e as furra

  Për dallim nga shumë ishuj që janë “gëlltitur” nga turizmi, Karpathos është ndryshe. Për shumicën ky është një mister, kurse turistët së fundmi janë...

Gjen prindërit 33 vite pasi e braktisën në tualetin e aeroportit

  Një burrë që u braktis kur ishte foshnje në aeroportin e Gatwick më shumë se 30 vite më parë ka gjetur prindërit e tij. Steve...

Fiton një milion dollarë në lotari, me numrat që i kishte parë në ëndërr

  Një burrë australian i ka fituar 1 milion dollarë australianë në lotari. Ai tha se këtë shumë e fitoi me numrat që i kishte...

Zhytësi mbijetoi 38 minuta pa oksigjen, rrëfimi: U përplasa me vdekjen

  Në një natë të stuhishme në Detin e Veriut në shtator të vitit 2012, Chris Lemons u përball me vdekjen. Ai mbeti i bllokuar...
-->