7.6 C
Gjilani
Wednesday, January 16, 2019

Kosovari e vret ish-gruan e tij 30-vjeçare para syve të fëmijëve në Gjermani

  Një 30-vjeçar nga Kosova, Anton B., dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qytetin Salzgitter të...

E-Diaspora: Mafia shqiptare e drogës, e zgjeruar edhe në Belgjikë

  Droga e klasit A vjen në Antwerp nga Kolumbia, duke u fshehur në pllaka mermeri dhe trarë prej druri, të ngarkuar në kontejnerët e...

Familja Halili, ajo e “rastit të trenerkave” sërish problem me pasaportën zvicerane

  Tash, i është njohur nënshtetësia zvicerane vetëm djalit të familjes, Meriton Halilit. Kjo i është refuzuar sërish kryefamiljarit. Ju kujtohet familja Halili? Me emër sigurisht...

Mërgata e nderon, shteti e harron Hebib Shehun

  Edhe pse ka dhënë kontribut të madh për çështjet e atdheut, ai nuk është nderuar nga shteti por nga një shoqatë e mërgimtarëve në...

E-Diaspora: Arrestohet hajduti shqiptar, i dyshuar për 140 vjedhje

Ai është cilësuar si njëri nga hajdutët më të rrezikshëm, madje më i rrezikshmi në Gjermaninë veriperëndimore. Ai akuzohet për 40 vepra penale   Policia gjermane...

Rënie e madhe e numrit të shqiptarëve të dëbuar

  Vitin e kaluar, më së shumti të dëbuar kishte me shtetësi shqiptare, 451 sish. Pas tyre, me 313 vinin kosovarët. Gjatë gjysmës së parë...

Jeta në Zvicër: Vetmia prek një të tretën e banorëve të Zvicrës

  Gratë (42%) ndjehen në mënyrë të qartë më shpesh të vetmuara se sa meshkujt (29%). Ky hendek gjinor është gjetur në të gjitha grupmoshat Pak...

Shërbime stomatologjike në gjuhën shqipe te Dr. Gazmendi

  Bekim Dalipi Puna e dr. Gazmend Halitit me pacientët shqiptarë nuk përfundon me trajtimin e sëmundjeve të dhëmbëve. Me ta, ai i kushton rëndësi të...

Jeta në Zvicër: Më shumë firma të reja në Zvicër

Në vitin 2014 janë krijuar 42.478 kompani të reja në Zvicër, 5.161 më shumë se në vitin 2013 (+ 14%). Edhe punësimi ndërkohë ka shënuar...

Arifi: Opozita të rekapituloj veten se çfarë bëri 12 vite e që mbeti në...

Në Kuvendit komunal është mbajtur seanca e VI-të ku ishin paraparë 4 pika të rendit të ditës të miratoheshin dhe diskutoheshin nga këshilltarët komunal. Pas...
-->