7.6 C
Gjilani
Thursday, November 21, 2019

SHMLP “Andrea Durrsaku”, përzgjedhet si bashkëpunëtore me ALLED2

  Shkolla e mesme e lartë profesionale “Andrea Durrsaku”, është përzgjedhur në mesin e 20 shkollave në nivel vendi si bashkëpunëtore në realizimin e projekteve...

Gjilani përkujton prof. dr. Xhavit Ahmetin në 23-vjetorin e vdekjes tragjike

  Në 23-vjetorin e vdekjes tragjike të prof. dr. Xhavit Ahmeti, nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, i shoqëruar nga kryesuesja Shpresa Kurteshi Emini dhe drejtorët...

Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve në Gjilan u shënua me aktivitete të...

  Edhe në Gjilan janë organizuar aktivitete të ndryshme për të shënuar Ditën Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve. Ndërkaq, njëri nga aktivitet me rastin e...

Punëtorët teknik nga disa shkolla të Gjilanit protesuan për rritje pagash

  Punëtorët teknik të sektorit privat, nga disa shkolla të mesme në Gjilan, kanë protesuar dje dhe sot për rritjën e pagës së tyre në...

Fëmijët e IP Dardania të Gjilanit shpërndajnë 120 dhurata për fëmijët me nevoja të...

  Në kudër të shënimit të 20 nëntorit, Ditës Ndërkombëtare të Konventës për të Drejtat e Fëmijëve, Komuna e Gjilanit, nën përkujdesjen e Lutfi Hazirit,...

Murseli: Brengë statusi i padefinuar për 9 zjarrfikës vullnetarë

  Rabit Murseli, U.d së komandantit të Njësisë Profesionale të Zjarrëfikësve dhe Shpëtimit në Gjilan për lexuesit e AL “GJILANI.INFO” tha se njëri nga problemet...

Xhemajli: Llashticasit së shpejti me ambulancë të re të Mjekësisë Familjare

  Gjatë ditëve të festës së Flamurit Kombëtar, pritet që të bëhet përurimi i objektit të ambulancës së Mjekësisë Familjare në Llashticë të Gjilanit. Selami Xhemajli...

Gagica: Shkollat ”Mehmet Isai” dhe “Arbëria” do të mbështeten nga ALLED2

  “Pas një analize të thellë të gjendjës së shkollave profesionale si dhe duke u bazuar në kërkesat tona zyrtare për përkrahje, është kënaqësia ime...

Emini-Kurteshi: “Flaka e Janarit” është manifestim që e identifikon Gjilanin në aspektin kulturor

  Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF), sot, nën drejtimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, ka shqyrtuar dhe rekomanduar për Kuvend Komunal propozim-rregulloren për tatimin në pronë...

Haziri ka pritur Stefan Sarkany, kryetar i Dhomës së Tregtisë, Idrustrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune kryetarin e Dhomës së Tregtisë, Idrustrisë dhe Shërbimeve Zvicër-Kosovë, Stefan Sarkany,...