7.6 C
Gjilani
Monday, April 22, 2019

Thirrje bizneseve për t’i liruar trotuaret, që të mos gjobiten

Gjilan, 7 shtator 2015 -Komuna e Gjilanit, përkatësisht Drejtoria për Shërbime Publike, ka nisur sot një aksion për lirimin e hapësirave publike – trotuareve...

BERZH konfirmon mbështetjen ndaj Gjilanit për impiantin dhe projektet tjera

  Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka konfirmuar sot mbështetjen ndaj Komunës së Gjilanit për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të...

Gjilan: Protestohet kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj

  Edhe qytetarët e Anamoravës, protesuan, sot, për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili, para disa ditësh, në bazë të një fletë-...

Nazmi Musa: Ruani daullet e mos i shkyeni se pushojnë vallet

  "Unë nuk jam as nuk isha drejtori i Lutfi Hazirit, por isha Drejtor i Drejtorisë së Arsimit në Gjilan. Andaj edhe për hir te opinionit...

Bujupi: Japim mbështetjen e fuqishme të nivelit qendror për ndryshime pozitive

  Gjilan, 19 shkur 2014 -Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Donika Kada – Bujupi, ka vizituar të mërkurën Komunën e Gjilanit, ku edhe...

Kryetari i komunës së Dardanës, Qëndron Kastrati i uron qytetarëve festën e Vitit Ri...

  "Të nderuar qytetarë të komunës së Dardanës, bashkatdhetarë ku do që jeni në Kosovë por edhe të gjithë ju që në prag të kësaj...

Gjilan: Shpërndahen 100 pako me veshëmbathje për familjet e dëshmorëve

  Komuna e Gjilanit ka shpërndarë 100 pako me veshmbathje për familjet e dëshmorëve, të cilat janë siguruar nga donatorët dhe Ministria për Punë dhe...

Gjilan: Ngushllohet familja Salihu nga Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu”

  Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e gazetarit Xhavit Salihu. Vdekja e tij është humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme në fushën...

Kastrati po synon të realizojë një premtim elektoral, por partnerët qeverisës s’po e përkrahin

Qëndron Kastrati, më 22 dhjetor e ka bërë betimin si kryetar i Kamenicës, por sikur edhe në disa komuna të tjera, bashkë me Aleancën...

Viti: Në Sadovinë të Jerlive fillojnë punimet për ndërtimin e fushës ndihmëse të futbollit

  Në fshatin Sadovinë të Jerlive, sot, kanë filluar punimet për ndërtimin e fushës ndihmëse të futbollit. Me këtë rast kryetari i Komunës së Vitisë,...
-->