7.6 C
Gjilani
Saturday, September 21, 2019

QKMF në Viti furnizohet me aparat biokimik dhe 2 aparate të EKG-së

  Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, i shoqëruar me bashkëpunëtorë kanë vizituar QKMF në Viti, me ç'rast kanë vizituar laboratorin dhe janë njoftuar...

Pacolli në Kamenicë premton zhvillim ekonomik dhe hapje të vendeve të punës

  Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka vizituar Komunën e Kamenicës, me ç’rast është takuar me aktivistë të partisë, nga të...

Në mungesë të kuorumit ndërpritet mbledhja e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa

  Mbledhja e shtatë e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa, në Viti, është ndërprerë sot në mungesë të kuorumit pasi që përfaqësuesit e...

AAK-PSD: Mobilizim i fuqishëm në Gjilan, Haradinaj i duhet Kosovës

  Koalicioni AAK-PSD po përkrahet fuqishëm sepse përveç kandidatit për kryeministër, ka edhe një ekipë e cila është garancë për të ardhmën e Kosovës. Gjilani po...

Masivitet i jashtëzakonshëm i LDK së Dobërçanit, gjithçka gati për fitoren e madhe më...

  Masivitet i jashtëzakonshëm është parë të mërkurën në nënshtabin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Dobërçan, në mobilizim të elektoratit dhe unifikim, si parapërgatitje...

Mobilizim i madh i grave të Gjilanit në mbështetje ndaj Vjosës dhe listës së...

  Nën udhëheqjen e kryetarit të Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, Arben Mehmeti, është mbajtur takimi me strukturat e Forumit të...

Takohen autoritet e prokurorisë dhe policisë për të vlerësuar rezultatet e bashkëpunimit të deritanishëm

  Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, sot ka pritur në takim Drejtoreshën e Policisë së Kosovës për regjionin e Gjilanit, znj. Elmina...

Koordinohen Shtabet e LDK’së në Anamoravë, konfirmohet uniteti në mbështetje të Vjosa Osmanit dhe...

Shtabet Zgjedhore të LDK’së në Anamoravë, përkatësisht në Gjilan, Viti, Kamenicë, Novobërdë, kanë mbajtur sot takim koordinues në selinë e partisë në Gjilan, nën...

Kryetari i KBI-së në Gjilan uroi nxënësit e medresesë për fillimin e vitit të...

  Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame (KBI) në Gjilan, Naim Aliu vizitoi nxënësit e Medresesë “Alaudin” paralelja në Gjilan me rastin e fillimit të...

E rregullojnë ndriçimin, veç kur vjen në vizitë kandidatja për kryeparlamentare

  Komuna e Gjilanit është duke e rregulluar ndriçimin në Parkun e Dardanisë pasi në vizitë vjen kandidatja për kryeparlamentare. Nuk e kanë hallin se...
-->