7.6 C
Gjilani
Saturday, September 21, 2019

Pacolli thotë se Gjilani do të mbetet një bastion i fortë i AKR’së

  Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli, ka takuar drejtuesit e forumeve të ndryshme të AKR-së në Gjilan, duke përfshirë gratë, të rinjtë, këshilltarët komunal, drejtorë...

Vdes gazetari kosovar, Hamdi Shabani

Në Zvicër, më 16.09.2019, në moshën 66-vjeçare, ndërroi jetë ish gazetari i Radio Gjilanit, Hamdi Shabani. Lajmin për vdekje ne tij e ka dhënë ish-deputeti...

Ibrahimi: Do të jemi befasi e këndshme në këto zgjedhje

  Kisha nderin të kem prezent Presidentin, Behgjet Pacolli në promovimin e kandidaturës për Deputet. Ju jamë mirënjohës të gjithë aktivistëve të AKR-ës, që në vazhdimsi...

Mbledhje komemorative në nderim të jetes dhe vepres së simbolit të qëndresës e sakrificës,...

  Me rastin e ndarjes nga jeta të simbolit të qëndresës dhe sakrificës, Fatime Hyseni, nënës së tre dëshmorëve të kombit, Ramadan, Shaban dhe Ilmi...

Kurteshi Emini: Emrat e dëshmorëve të kombit do të jenë të ngritur përjetë në...

  Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të martën është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të rivarrimit të dëshmorëve të kombit,...

Kurteshi-Emini: Rregullorja për orarin e punës së subjekteve afariste duhet të harmonizohet me sugjerimet...

  Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF), të martën, nën kryesimin e Shpresa Kurteshi-Eminit, ka shqyrtuar projekt-buxhetin për vitin 2020 si dhe vlerësimet e hershme...

Luta e Vjosa të premten i prijnë marshit të gjatë të ushtarëve të Ibrahim...

  Lutfi Haziri, kryetar i Shtabit Zgjedhor të LDK’së në nivel qendror dhe udhëheqës i politikave të partisë në këtë fazë dhe Vjosa Osmani, kandidate...

Gjilani shënon 20-vjetorin e rivarrimit të dëshmorëve

  Institucionet komunale të Gjilanit, të cilëve u kanë prirë nënkryetari Arbër Ismajlin dhe kryesuesja, Shpresa Kurteshi Emini, me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, kanë shënuar...

Arbëria e Iliria bashkë për Albinin kryeministër

  Aktivistë, anëtarë e përkrahës nga Lagjja Arbëri dhe Iliri, u bashkuan sot për të treguar edhe një herë se rruga e ndryshimit vetëm se...

Universiteti “Kadri Zeka” hap konkurs plotësues për pranim të studentëve

  Senati i universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, njofton se ka marrë vendimin për shpalljen e konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj, në...
-->