7.6 C
Gjilani
Monday, August 26, 2019

Inkurajohen bujqit për të punuar çdo cep të tokës

  Gjilan, 21 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka motivuar bujqit e kësaj komuneje që të punojnë çdo pëllëmbë toke....

Shkencëtarët e rinj prezantojnë hulumtimet e tyre inovative në EUICC

  Prishtinë, 20 mars 2014 – Me qëllim të inkurajimit të të menduarit shkencor tek nxënësit, Qendra Informative dhe Kulturore e BE-së (EUICC) dhe shkolla Atomi,...

Një muaj paraburgim për të pandehurin, Sh.Draga

  Gjilan, 20 mars 2014 -Gjyqtari i Departamentit për Krime të Rënda nga Gjykata Themelore e Gjilan, Afrim Shala, ka caktuar masën e paraburgimit në...

Kryetari Haliti ka pritur MPL-al, Rifat Krasniqin

  Viti, 20 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur në një takim zv. ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal(MPL-al), Rifat...

Nis kthimi i ndriçimit publik për qytetin e Vitisë

Viti, 20 mars 2014 -Ndonëse qyteti i Vitisë ka pasur ndriçim publik, për një kohë ishte jashtë funksionit. Mbetja e shumë ndriçuesve publik jashtë...

Inspektohen punimet në rrugën Carakoc-Koretin

  Dardanë, 20 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Dardanës, Begzad Sinani me bashkëpuntorët e tij, ka inspektuar punimet e rrugës, e cila lidhë fshatrat:...

Mbahet takimi i Bordit të Drejtorëve në prani të mediave

  Gjilan, 20 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka nisur me praktikën e re të mbajtjes së mbledhjeve me Bordin e...

Premtohet ndihmë për Gjilanin në përballimin e krizës së ujit

  Gjilan, 19 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë për Zhvillim Ekonomik, Ismail Januzi, ka pritur...

Haziri: Qeverisja e kaluar duhet të turpërohet karshi qytetarëve për borxhet e mëdha

  Gjilan, 19 mars 2014 - Kuvendi Komunal i Gjilanit, të mërkurën, në seancën e radhës, të cilën e ka kryesuar Valentina Bunjaku – Rexhepi,...

Mbështetet Dardana me projekte konkrete nga Ministria për Kthim dhe Komunitete

  Dardanë, 18 mars 2014 -Kryetari i Komunës së Dardanës, Begzad Sinani dhe Ministri për Kthim dhe Komunitete(MKK), Dalibor Jevtiç, kanë nënshkruar të martën memorandumin...
-->