7.6 C
Gjilani
Thursday, July 18, 2019

Lugina kërkon që Kosova të ndajë buxhet për atë pjesë

  Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD), njëherësh kryetar i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka shprehur optimizëm se Kuvendi i Kosovës në ditët...

Aktivistë të drejtave të njeriut në Bujanoc abuzojnë me imazhe të njerëzve që kërkojnë...

  Fismir Jahiu, nënkryetar i APN-së në Bujanoc përmes një postimi në fb ka reagur lidhur me keqpërdorimin dhe abuzimin që po bëhet nga aktivistë...

LDK kërkon mobilizim për përmirësimin e jetës së shqiptarëve të Luginës

  Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon që Kuvendi i Kosovës dhe institucionet përkatëse të marrin hapa konkret për përmbysjen e situatës në të cilën ndodhen...

Telat Arifi: SHMT Presheva e përgatitur të realizojë procesin edukativo-arsimorë me metoda bashkëkohore

  Shkolla e mesme teknike Presheva në Preshevë është e përgatitur në aspektin kadrovik dhe infrastrukturorë të realizojë procesin edukativo- arsimorë me metoda bashkëkohore. Kjo gjë...

Kurteshi: Shqiptarët e Luginës janë komuniteti më i diskriminuar në Evropë

  Kryetari i Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi, Ismajl Kurteshi, ka treguar për diskriminimin e rëndë të shqiptarëve të...

Shqiprim Arifi: Bashkëpunimi me ndërkombëtarët ndër shtyllat kryesore të politikbërjes në vendin tonë

  Ambasadori i Japonisë i akredituar në Beograd, Junichi Maruyama bashkë me stafin e tij kanë takuar kryetarin e komunës së Preshevës në kabinetin e...

Të rinjtë nga Lugina kanë dorëzuar kërkesa tek kooordinatori nacional për kulturë, rini dhe...

  Të rinjë nga Lugina e Preshevës, Almin Shaqiri, këshilltar në Kuvendin Komunal të Preshevës dhe Altin Boriçi, Shef i Zyrës për të Rinj në...

BLIC: Deputetët nga Prishtina vizituan Medvegjën dhe Bujanocin, kërkojnë bashkimin e “Luginës së Preshevës”...

  Deputetët nga Prishtina vizituan Medvegjën dhe Bujanocin, kërkojnë bashkimin e “Luginës së Preshevës” me Kosovë. Sipas të përditshmes serbe “BLIC ”Deputetët e Asamblesë të Institucioneve...

Një delegacion politikanësh kosovarë vizitojnë Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin

  Një delegacion prej tetë politikanësh kosovarë do të nisen për një vizitë zyrtarë në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Nait Hasani ka treguar se ai...

Shqiprim Arifi: Kosova e Shqipëria pa zyre koordinuese për shqiptarët e Luginës

  Edhe pas 20 vitesh Kosova e Shqipëria ende nuk e kanë hapur një zyre koordinuese për shqiptarët e Luginës për dallim me Serbinë e...
-->