7.6 C
Gjilani
Thursday, November 21, 2019

Deklaruan se po shkojnë për të blerë kombi, me vonë kapen me heroinë

  Dy serb, një nga Presheva dhe një nga Bujanoci dyer herë mbrenda një jave janë paraqitur në kufi të ndryshëm dhe çdo herë kanë...

Stankoviq: Të hapen fabrika dhe të zvogëlohet papunësia në jugun e Serbisë

  Zoran Stankoviq, kryetari i Trupit Koordinues i Qeverisë së Republikës së Serbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, me rastin e vizitës së shkollave...

Stankoviq: Serbet në Preshevë të dalin me një listë zgjedhore

  Kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë ka lajmëruar se nuk pret incidentet në zgjedhjet lokale më 24 Dhjetor në Preshevë dhe...

RRUGA PRISHTINË-GJILAN-KONÇUL PRITET ME ENTUZIAZËM

  Kalojmë në Luginën e Preshevës. Autoudha, Prishtinë-Gjilan-Konçul e promovuar një ditë më parë, është pritur me shumë entuziazëm nga shqiptarët e Luginës së Preshevës....

PDSH paralajmëron bllokimin e foltorës në Kuvendin Komunal

  Pas konferencës për media të organizuar nga PDSH me kryetarin e saj Ragmi Mustafa,  është mbajtur konferenca e radhës me nënkryetarin e PDSH-së, Ilir...

Shqiprim Arifi- Rrugën te parku i fshatit dhe afër shkollës në Zhunicë ata që...

  Gjatë ditës së djeshme APN ka bërë vizitë në fshatin Zhunicë dhe në Bukurocë. Rrugën tek parku i fshatit dhe afër shkollës ata që...

Armend Aliu: Rinia e Preshevës po udhëheq me ndryshimet në qytetin tonë

  Zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu mori pjesë në konferencën e përbashkët të të rinjëve në Tiranë LEAP-in Tirana ku u disktutua...

Shqiprim Arifi: Bashkëpunimi me ndërkombëtarët ndër shtyllat kryesore të politikbërjes në vendin tonë

  Ambasadori i Japonisë i akredituar në Beograd, Junichi Maruyama bashkë me stafin e tij kanë takuar kryetarin e komunës së Preshevës në kabinetin e...

Flet Fatmir Hasani, deputet i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë

  Intervistë ekskluzive. Kur Parlamenti serb, vepron në mënyrë selektive?. Qeveria e Beogradit, nuk i përmbush standardet evropiane për zgjidhjen e problemeve të pakicave në...

Mjekët masovikisht po ikin nga Lugina e Presheves!

  Pas vendimit të gjykatës kushtetuese që rrogat e të punësuarve në shtëpitë e shëndetit në Preshevë dhe Bujanoc, një numër i mjekëve ka paralajmëruar...