7.6 C
Gjilani
Wednesday, March 20, 2019

Deputeti i PVD-së në parlamentin serb më i heshturi, ja sa herë foli në...

  Deputeti popullor nga radhat e PVD-së në parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani për vitin 2018 në parlament ka folë vetëm 6 herë gjatë tërë...

Renovimi i ndërtesës së Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë fillon në pranverë

  Projektuesit bënë prezantimin e projektit 3D për renovimin komplet të ndërtesës së Shtëpisë së Shëndetit Presheva në Preshevë me anekset e saja. Sot janë...

Ahmeti : Presheva do të jetë temë e bisedimeve në Bruksel

  Bashkëkryesuesi i ekipit dialogues, Shpend Ahmeti, po cilëson se kushti kryesor i Kosovës për arritjen e marrëveshjes me Serbinë, është njohja reciproke mes dy...

Mustafa: Mospërfshirja e përfaqësuesve të Luginës në ekip negociator, nuk përbën problem të madh

  Kur është përmendur dialogu i Kosovës me Serbinë jo rrallëherë është përmendur edhe situata në Luginën e Preshevës dhe pozita e shqiptarëve atje. Edhe...

Mustafa: S’pranojmë asgjë më pak se komplet luginën pjesë të Kosovës

  Lugina e Preshevës nuk do të pranojë asgjë më pak se bashkimin e Preshevës, Bujanocit e Medvegjës me Kosovën, në dialogun me Serbinë. Këtë qëndrim...

Lugina e Preshevës t’i bashkëngjitet Kosovës

  Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani, ka thënë se pret që në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit të diskutohet edhe...

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së kërkojnë statusin e veteranit

  Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut, gjatë ditës së sotme, janë nisur nga Gjilani për të protestuar para objektit të Qeverisë së Kosovës,...

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së protestojnë para ndërtesës së Qeverisë

  Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut, sot do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut me...

Shefi i kabinetit dhe zëdhënësi i kryetarit të Komunës së Preshevës patën dy takime...

  Sot shefi i kabinetit dhe zëdhënësi i kryetarit të Komunës së Preshevës patën dy takime të rëndësishme në Republikën e Shqipërisë, konkretisht në Tiranë. Takimi...

Vetëvendosja kërkon përfaqësues të Luginës në ekipin negociator

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që në ekipin negociator të Kosovës në bisedimet me Serbinë të ketë edhe përfaqësues të Luginës së Preshevës. Deputeti i Lëvizjes...
-->