7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Shteti do ti rrit shtesat për fëmijën e parë dhe të dytë

Lindja e fëmijës së parë dhe të dytë do të jetë prioritet për shtetin dhe të gjithë ciftet që vendosin të kenë fëmijë shteti...

Politika perfide e spastrimit entik nga Serbia ndaj Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës

  Ç’burgosja e ndjenjës nga padituria dhe robëria janë vyrtytet bazë që një komb të filloj rrugën e lirisë, dhe se njeriu nuk ka detyr...

Mehmeti: Shumë shpejt presim zgjidhjen e problemit të arsimit në Luginë

Zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Xhelal Mehmeti në një intervistë për JugPress, transmeton presheva.com ka thënë se ai pret që njëri nga problemet...

Helmim masovik tek migrantët në Preshevë me kofshë pule

Migrantët nga Siria, Afganistani dhe Egjipti, 37 persona që janë të vendosur në qendrën e pranimit në Miratoc të Preshevës kanë marrë helmim të...

Serbia vazhdon mosnjohjen e diplomave të Kosovës (Video)

Përpjekjet e të rinjve nga Lugina e Preshevës për të diplomuar në Universitetin e Prishtinës vazhdojnë të kategorizohen si të kota. Kjo, pasi shteti serb...

Rritje të pensioneve apo 7000 dinarë!

Mbi 1.7 milionë penzionerë të cilët kanë pension mesatar prej 23.462 dinarë presin që në fund të këtij viti apo në fillim të vitit...

Aksion i madh policor: Arrestohen 16 trafikant emigrantësh në Preshevë dhe Bujanoc

Policia e Vranjës në bashkëpunim me Xhandarmerinë dhe Agjencionin për siguri dhe informacion ka arrestuar 16 persona nga Presheva dhe Bujanoci për trafikim të...

Liderët serb në Bujanoc presin nga Ministria që mos ta pranoj emërimin e sheshit...

Këshilli për marrëdhënie ndëretnike në Kuvendin Komunal të Bujanocit ka pranuar ndryshimin e emrit të sheshit Karagjorgje Petroviq në sheshin Skenderbeu. Për propozim ndryshimin e...

Ekskluzive: Rinia sjell NDRYSHIMIN edhe në Bujanoc!

Ish shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit dhe funksionar i lartë në rradhët e PD-së në Bujanoc, në profilin e tij...

1.6 kilogram kokainë në kufirin e Preshevës /foto/

Ministri i punëve të brendshme të Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se në vendkalimin kufitar të Preshevës janë gjetur 1.6 kilogramë kokainë. “Eshtë një sasi...
-->