Sunday, April 5, 2020

Ekskluzive: Rinia sjell NDRYSHIMIN edhe në Bujanoc!

Ish shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit dhe funksionar i lartë në rradhët e PD-së në Bujanoc, në profilin e tij...

1.6 kilogram kokainë në kufirin e Preshevës /foto/

Ministri i punëve të brendshme të Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se në vendkalimin kufitar të Preshevës janë gjetur 1.6 kilogramë kokainë. “Eshtë një sasi...

Depolitizimi i APN-së, pas emërimit në poste udhëheqëse, shkarkon antarët e kryesisë

Në deklaratë për medie, Alternativa për ndryshim, në mbledhjen e mbajtur më datë 17.09.2016, kryesia e partisë APN, përveç temave dhe pikave tjera të...

Zinxhir arrestimesh për tentim trafikimi të 71 emigrantëve nga Presheva

Pjestarët e ministrisë së punëve të brendshme dhe ushtrisë në bashkëpunim me policinë e Vranjës në dy raste të ndara kanë ndaluar trafikimin e...

Univeristeti i Gjilanit është i hapur për Luginën e Preshevës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), Jonuz Musliu, dhe kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, takuan Rektorin e Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka”...

Nuk ka interesim për blerjen e Industrisë së duhanit në Bujanoc

Procesi i shtijes së Industrisë së duhanit në Bujanoc (DIB) është shpallur i pasuksesshëm pasi nuk është paraqitur asnjë kërkesë, njoftomn ministria e ekonimisë,...

Fondacioni gjerman “Konrad Adenauer” viziton Preshevën

Komunën e Preshevës e kanë vizituar përfaqësues të fondacionit gjerman “Konrad Adenauer”. Ky fondacion është themeluar nga bashkëthemeluesi i CDU në Gjermani dhe kancelari i...