Shaqiri befason me skuadrën e re

0

 

Xherdan Shaqiri nuk po gjen minuta në fushë te Liverpooli dhe mund të largohet në afatin e janarit

Sipas mediave në Skoci, Liverpooli po kërkon 13 milionë funte për Xherdan Shaqirin, i cili po kërkohet nga Rangers.

28-vjeçari nuk ka pasur shumë minuta dhe mund të largohet në afatin e janarit, përcjell albinfo.ch.

Aftësitë e Shaqirit asnjëherë nuk janë vënë në dyshim, megjithatë, treshja e sulmit në Liverpool duket e paprekshme.

Trajneri Steven Gerrard po synon të ndërtojë një ekip të fortë në Rangers dhe pëlqen yllin shqiptar.

Në Rangers është edhe Eros Grezda, megjithatë, për shkak të disa problemeve, ai është dërguar në skuadrën e të rinjve.

PËRGJIGJU