Xiaomi Mi 10, imazhe që tregojnë si do të mund të dukej telefoni i mençur

0

 

Telefonat e rinj të mençur po vijnë. Më së voni në panairin e telefonisë celulare në Kongresin Botëror, në fund të shkurtit, do të paraqiten telefona të mençur nga shumë prodhues. Ndër të tjera, pritet modeli tjetër i radhës nga Xiaomi – Xiaomi Mi 10. 

Bazuar në rrjedhjet e fundit, krijuesi i mirënjohur i konceptit Ben Geskin, ka krijuar imazhe të reja për të dhënë Mi 10.

Kamera e dyfishtë selfie është e fshehur në një hapje të ngushtë – vrimë kamerash – në këndin e sipërm të djathtë.

Ekrani OLED duhet të jetë i gjatë 6.5 inç dhe të ketë një ritëm të rifreskimit prej 90 Hz. Ashtu si me Mi 8 dhe Mi 9, Mi 10 gjithashtu duhet të ketë sensorin e gjurmës së gishtërinjve në ekranin OLED.

Në anën e pasme, imazhet e shfaqjes tregojnë katër lente kamerash. Kamerat individuale thuhet se kanë një rezolutë prej 108 mp, 48 mp, 12 mp dhe 8 mp.

Një Qualcomm Snapdragon 865 do të përdoret si procesor. Mi 10 thuhet gjithashtu se është i aftë për versionin 5G. Bateria thuhet se ka një kapacitet prej 4500 mAh.

Xiaomi pritet të prezantojë Mi 10 në ose pak para Kongresit Botëror të Celularëve.

PËRGJIGJU