U bënë homazhe me rastin e Epopesë së UÇK-së

0

 

Me rastin e 22 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, respektivisht Epopesë së lavdishme të UÇK-së, institucionet komunale të Vitisë në krye me kryetarin Sokol Haliti, Kryesuesin e Kuvendit Komunal, Naim Pira dhe të tjerë kanë bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Viti.

Gjithashtu homazhe kanë bërë edhe përfaqësues të Organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, policisë së Kosovës, Forcës së Sigurisë së Kosovës, subjekteve politike etj.

Ata kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh tekm kompleksi i vëllezërve dëshmorë, Gursel e Bajram Sylejmani në fshatin Sadovinë të Jerlive të Vitisë./GJILANI.INFO/

 

PËRGJIGJU