Viti: Kujtohen sulmet ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore serbe

0

 

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me përfaqësues të KFOR-it kanë bërë sot homazhe në kompleksin Richard Holbrooke në Viti, për të përkujtuar 24 Marsin e vitit 1999 kur edhe kanë filluar sulmet ajrore të NATO-së kundër caqeve ushtarake e policore serbe.

Kryetari Haliti pas vendosjes së luleve theksoj se sulmet ajrore të NATO-së dhe kontributi i shteteve mike të Kosovës sollën lirinë e këtij vendi duke shtuar se ne gjithmonë duhet të jemi falenderues miqve tanë ndërkombëtarë në veçanti ShBA-së./GJILANI.INFO/

PËRGJIGJU