Gazetarja shqiptare ka shpallur kandidaturën e saj në zgjedhjet e 13 shtatorit në Gjermani

0

 

Shumë mërgimtarë shqiptarë po depërtojnë në fushën e politkes në Gjermani duke kandiduar nëpër qytetet ku ata jetojnë. Së fundmi Fatime Mënalla ka shpallur kandidaturën e saj në zgjedhjet lokale të qytetit, Münsteri, shkruan albinfo.ch.

Fatime Mënalla është me prejardhje nga Shqipëria dhe është kandidatja e vetmja shqiptare që kandidon në zgjedhjet e këtij rajoni të Gjermanisë.

Gazetarja shqiptare Fatime Mënalla Hysa kandidon në zgjedhjet e 13 shtatorit në Gjermani. Ajo është pjesë e listës zgjedhore në qytetin e Münsterit dhe përfaqëson komunitetin shqiptar të qytetit ku jeton, shkruan albinfo.ch.

 

PËRGJIGJU