9 të vdekur dhe 129 raste të reja me COVID-19

0

 

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 129 raste me COVID-19 dhe janë shëruar 152 pacientë.

Ndërsa, shkak i infektimit me COVID-19 kanë vdekur 9 persona. Kështu kanë bë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Më së shumti raste janë shënuar në komunën e Prishtinës.

PËRGJIGJU