Tuesday, August 3, 2021
Ballina Lajme Kosova VIDEO-Hoti: Kuvendi, fajtor për krizën politike

VIDEO-Hoti: Kuvendi, fajtor për krizën politike

0

 

Analisti politik, Afrim Hoti ka vlerësuar se Kuvendi, fajtor për krizën politike nëpër të cilën po kalon vendi.

Sipas tij politika në Kosovë dhe Evropë Juglindore, nuk ka sjellë risi për kuadrot e reja. “Ky problem është jo vetëm në Kosovë, por edhe në Evropë Juglindore”, tha ai në emisionin n;kuvend në RTK.

Ai vlerësoi se në dy palë zgjedhjet e fundit qytetarët e Kosovës kanë ndryshuar edhe në procesin e votimeve.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here