Nuhiu: Fitoren ja dedikojë ‘Intelektualëve’ të cilët i motivuan futbollistë

0

 

Ndeshja më e çmendur e këtij sezoni u luajt sot në Gjilan në mes skuadrës së Gjilanit dhe Dritës.

Derbi më të zjarrtë nuk kemi parë që shumë kohë. Pas duelit u deklarua edhe trajneri fitues, Ardian Nuhiu.

“Mendoj që kemi bërë paraqitje shumë të mirë, gjatë gjithë kohës kemi bërë më mirë se kundërshtari”

“Dy herë na u afruan dhe na shënuan, por po luanim mirë dhe kisha besim tek fitorja”

“Prisja golin e barazimit dhe më pas atë të fitores, me plotë meritë e kanë fituar qunat, uroj futbollistët dhe fitoren ja dedikojë ‘Intelektualëve’ të cilët i motivuan futbollistët”

“Të gjithë futbollistët janë të rëndësishëm, Vucaj i dha ritëm skuadrës dhe erdhëm deri tek fitorja”, përfundoi Nuhiu, raporton Olle.

Drita me këtë fitore mbetet me hap me liderët e Ballkanit.

PËRGJIGJU