Benjamin Kololli në formacionin e vitit në Zvicër

0

 

Benjamin Kololli, anësori i majtë i Kosovës dhe Zurich në Zvicër, ka spikatur në vitin 2020 dhe kjo nuk ka kaluar pa u vënë re, madje edhe është vlerësuar.

Prestigjiozja “Blick” ka publikuar formacionin më të mirë të vitit, në bashkëpunim SofaScore, dhe në të është përfshirë edhe Kololli.

Protagonist me gola dhe asiste, futbollisti dardan është një nga më të rëndësishmit te Zyrih dhe titullar në shumicën e ndeshjeve të Kosovës.

PËRGJIGJU