Holandë: Shqiptarja e apasionuar pas baletit

0

 

Alina Fejzo është interpretuese dhe fotografe, e cila jeton në Holandë, transmeton albinfo.ch.

Alina ka përfunduar studimet në Akademinë e Dancit në Rotterdam, Codarts dhe për arkitekturë dhe dizajn  në Fermo të Italisë.

Ajo aktualisht jep lëndën e improvizimit dhe teknikave moderne në teatrin e muzikës në Universitetin Codarts.

Balerina shqiptare, së fundmi, ka performuar në livestream në festivalin Korzo. /Albinfo.ch

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here