Sunday, February 28, 2021
Ballina Gjilani+ Kuzhina A adhuroni Toblerone? Provoni recetën për një version delikat shtëpiak

A adhuroni Toblerone? Provoni recetën për një version delikat shtëpiak

0

 

Ata të cilët i kanë provuar thonë që u pëlqejnë shumë, janë shumë të shijshme.

Përbërësit:

– 1 filxhan prej 2,5 dcl;
– gjysmë filxhani gjalpë;
– 2/3 filxhan çokollatë të zezë;
– 1 filxhan e gjysmë lajthi të bluara;
– 1 filxhan lajthi të prera;
– 8 lugë ujë;
– pak më shumë se një filxhan sheqer pluhur.

Përgatitja:

Shkrini sheqerin dhe ujin, pastaj shkrini gjalpin dhe pastaj çokollatën. Shtoni lajthitë dhe përzieni mirë.

Formoni tretjen në formë trekëndëshi – në këtë do t’ju ndihmojë një fletë folie.

Vendoseni shkurtimisht në një frigorifer me ngrirje të thellë për të kompresuar mirë përzierjen.

Nëse dëshironi, mund ta derdhni ëmbëlsirën në fund.

Shijojeni./telegrafi

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here