Ditët e Xherdan Shaqirit në Liverpul janë të numëruara

0

 

Ditët e Xherdan Shaqirit në Liverpul janë të numëruara. Sipas asaj që raporton “Football Insider”, klubi dhe lojtari kanë rënë dakort që ti thonë lamtumirë njëri-tjetrit në verën e ardhshme.

Skuadra e Jurgen Klop ka vendosur tashmë edhe çmimin për shërbimin e sulmuesit, plot 23 milionë paund, transmeton “albeu”.

Shaqiri numëron vetëm 59 takime me fanellën e gjigantëve anglezë, ku ka arritur të shënojë 8 gola dhe të dhurojë 9 asist.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here