Media prestigjoze: Hysaj te PSG-ja

0

 

Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë qershorin e ardhshëm dhe e ardhmja e mbrojtësit shqiptar nuk do të jetë aspak blu.

Agjenti i tij Mario Giuffredi e ka kujtuar atë disa herë, duke nxitur gjithashtu klubin në kërkim të një negocimi për rinovimin që ka asnjëherë nuk ka filluar.

Përtej Romës, megjithatë, e cila mund të jetë e interesuar për lojtarin, tani duket se po hapet një pistë e re e huaj.

Dhe është një udhë shumë e rëndësishme që do të çonte te Paris Saint Germain: sipas asaj që raportohet nga ESPN, në fakt, klubi i Leonardo do të shikonte nëpër Evropë në profile të ndryshme të lojtarëve që skadojnë, nga Georginio Wijnaldum te David Alaba, deri te Elseid Hysaj, transmeton albeu.

Prioriteti i klubit francez është të mbajë të gjithë kampionët në Paris, ndoshta duke u përpjekur të kursejmë me disa goditje të rëndësishme në tregun e lojtarëve të lirë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here