Shqipëria sot luan me San Marinon

0

 

Shqipëria sot është mysafir i San Marinos, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”.

Shqipëria ndeshjen e fundit e humbi nga Anglia, kurse fitoi nga Andorra. Kurse San Marino ka humbur dy ndeshjet e para.

Anglia është aktualisht lider i Grupit I me gjashtë pikë, Polonia dhe Hungaria me katër, Shqipëria me tre dhe Andorra e San Marino ende pa pikë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here