Dy të vdekur dhe 17 të infektuar me Coronavirus nga komuna e Gjilanit

0

 

Dy qytetarë të komunës së Gjilanit kanë humbur jetën nga Coronavirusi, kurse 17 të tjerë janë konfirmuar të infektuar me virusin pandemik.

Kështë është bërë e ditur sot nga Instituti Kombëtar i Shendetësisë Publike të Kosovës, përmes raportit të fundit.

Personat që kanë humbur betejën me virusin Corona janë të moshave 78 e 74 vjeҫ, thuhet në raport.

Kurse për qytetarët e infektuar me virusin pandemik mësohet se 16 prej tyre janë nga qyteti i Gjilanit, kurse 1 nga Sllubica./Gjilani Info/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here