Xhinset e stampuara janë rikthyer përsëri në trend

0

 

Ne do të pranojmë se është dashur ca kohë për t’u rikthyer në aktivitet tona normale, si në të vërtetë të vishesh ditë për ditë dhe të kesh vende të vërteta, të mbushura me njerëz për të shkuar.

Por tani që trupat tanë (disa) të vaksinuar janë mësuar me veshjet me rripa, takat dhe pantallonat, është koha që gjërat të ngrihen me xhinse të stampuara.

Drejt në përputhje me trendin kaotik të fundeve, xhinset me stampime grafike janë shfaqur në të famshmit e sotëm për disa muaj tani.

Në shkurt 2021, Kylie Jenner pozoi me një palë pantallona nga Tom Ford për Gucci Pranverë / Verë 2001, ndërsa Bella Hadid gjithashtu ka provuar të jetë një fanse e madhe, duke zotëruar pantallona të stampuara gjithashtu.

Mund të argumentohet se këto dy gra janë pioniere kur bëhet fjalë për modën – ato shpesh veshin sende që frymëzojnë pjesën tjetër të botës, edhe nëse fillimisht hezitojmë t’i veshim.

Pra, nëse të dyja – Hadid dhe Jenner janë në bord me xhinse të stampuara – një trend që ne patjetër e mbajmë mend nga viti 2012 – është e mundur që ky stil të jetë gati kudo këtë verë.

Në fakt, ringritja e xhinseve të stampuara tashmë ka filluar dhe më poshtë ua sjellim disa mënyra se si t’i kombinoni:

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here