7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 2 mijë 202 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 2 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.536.

Në total numri i rasteve aktive është 103. /GJILANI INFO/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here