Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 195 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovnë

0

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 3.730 testime, 195 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Më tej bëhet e ditur se sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.704.

Në total numri i rasteve aktive është 1065.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.537 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 469.857 doza të vaksinës.

Deri më sot 164.290 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Gjilani Info/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here