Monday, September 20, 2021
Ballina Gjilani Edhe 28 të vdekur nga koronavirusi dhe 489 raste të reja pozitive

Edhe 28 të vdekur nga koronavirusi dhe 489 raste të reja pozitive

0

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 6,310 testime, 489 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 859 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 124.711.

Në total numri i rasteve aktive është 25.290 /Gjilani Info/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here