Kryetari Haliti uron me rastin e 14 Qershorit-Ditës së Çlirimit të Vitisë

0

 

“Të nderuar qytetarë të Komunës së Vitisë, kam nderin që sot të ju uroj 14 Qershorin-Ditën e Çlirimit të Vitisë. Për herë të parë në këtë datë pas pushtimit serb qytetarët vitias para 19 viteve u ndien të lirë dhe të sigurt në vendin e tyre. Sot pas gjithë këtyre viteve ne kemi arritur progres dhe suksese të shumta, por natyrisht se mbetet edhe shumë punë për të bërë që të kemi një të ardhme më të ndritur për të gjithë ne në familjën e madhe Evropiane”, thuhet ndër tjerash në urimin e iryetarit Haliti./Gjilani.INFO/

PËRGJIGJU