Trump: Putin “konkurrent” dhe jo “armik”

0
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se homologu i tij rus, Vladimir Putin, është “konkurrent” dhe jo mik apo armik, gjatë një konferencë të mbajtur në samitin e NATO-s, më 12 korrik.

Duke folur pak para mbajtjes së samitit të parë bilateral me Putinin, ai ka thënë se nuk mund të flasë se çfarë do të ndodhë me Krimenë, teksa është pyetur nëse do të pranojë vendimin e Rusisë për aneksimin e atij rajoni.

PËRGJIGJU