Zhduken dy adoleshente shqiptare në Angli

0

 

Dy adoleshente shqiptare janë zhdukur pa gjurmë në Angli, duke vënë ne alarm jo vetëm familjarët dhe të afërmit e tyre, por edhe policinë britanike.

Bëhet fjalë për Griselda Dautin, njohur me emrin Risa, 14-vjeçare, dhe Gabriella Shenbitrasi, e njohur si Bella, 17-vjeçare, shkruajnë mediat shqiptare.

Zyrtarisht, Policia në Cardiff ka publikuar në Twitter fotografitë e të dy vajzave shqiptare, duke treguar detaje për të dhënat e tyre dhe duke bërë apel për ndihmë, ndaj kujtdo që mund t’i ketë parë apo t’i shohë, përcjell albinfo.ch.

“Nëse i shihni ato, telefononi në numrin 101 ose të numri 004975”- bën thirrje policia.

Grisilda, ose “Risa’:

Ajo mendohet të jetë në zonën e Londrës dhe besohet të jetë me shoqen e saj Bella.

Mosha : 14

Zhdukur që nga 14 janar 2019.

Zhdukur në Cardiff, South Glamorgan.

Gabriella ose ‘Bella’:

Mendohet të jetë në zonën e Londrës dhe besohet të jetë me shoqen e saj Risa.

Mosha: 17.

Zhdukur që nga: 14 janari 2019.

Zhdukur në, Cardiff, South Glamorgan.

PËRGJIGJU