7.6 C
Gjilani
Friday, July 19, 2019
Edhe një këngëtare shqiptare që po bën bujë nëpër botë!

Edhe një këngëtare shqiptare që po bën bujë nëpër botë!

0

 

Amanda Ava Koci apo e njohur si Ava Max është një këngëtare shqiptare që jeton në Amerikë dhe kohëve të fundit është bërë e famshme me anë të këngës së saj “Cute but Psycho”.

Edhe pse kjo këngë është publikuar vitin e kaluar, duket se tani po shijon suksesin nëpër botë duke u renditur në pozitën e parë në toplistën në Britani. Poashtu edhe në “Youtube” ka arritur mbi 100 milionë klikime.

Edhe Bebe Rexha, me prejardhje shqiptare ka shprehur dëshirë që të bëjë një duet me Ava Max, Dua Lipën dhe Rita Orën.

Fansat e kanë krahasuar Amandën edhe me Lady Gaga, pasi që ajo njihet edhe me një stil unik flokësh.

PËRGJIGJU

-->