7.6 C
Gjilani
Wednesday, August 21, 2019
ShBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje midis miqve dhe...

ShBA-ja nuk do ta lejojë Putinin të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s

0

 

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot në Budapest, se SHBA-ja nuk do të lejojë presidentin rus, Vladimir Putin, të bëjë ndarje midis miqve dhe NATO-s.

Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë më të angazhuara në rajon.

SHBA ka propozuar që të rritet buxheti për mbrojtjen në NATO, për të përballur agresionin në rritje të Rusisë.

PËRGJIGJU

-->