2 Chainz përzgjedh Kendrick Lamar dhe Ariana Granden për albumin e ri

0

 

Reperi 2 Chainz ka publikuar listën e këngëve të albumit të tij më të ri.

Vetëm pak orë para lansimit, 2 Chainz ka zbuluar se ka një listë të këngëve me bashkëpunime me superyje.

Albumi me 14 këngë përfshin edhe bashkëpunime me LeBron James, yllin e basketbollit, dhe yje tjera si Travis Scott dhe Chance the Rapper.

“Rap or go to the League” është albumi i parë i 2 Chainz që prej atij të vitit 2017, “Pretty Girls Like Trap Music”.

Albumi i ri lansohet në mëngjesin e të premtes sipas kohës tonë lokale.

Lista e këngëve të albumit “Rap or Go to the League”:
1. “Forgiven” (feat. Marsha Ambrosius)
2. “Threat 2 Society”
3. “Money in the Way”
4. “Statute of Limitations”
5. “High Top Versace” (feat. Young Thug)
6. “Whip (feat. Travis Scott)
7. “NCAA”
8. “Momma I Hit a Lick” (feat. Kendrick Lamar)
9. “Rule the World” (feat. Ariana Grande)
10. “Girl’s Best Friend” (feat. Ty Dolla $ign)
11. “2 Dollar Bill” (feat. Lil Wayne & E-40)
12. “I Said Me”
13. “I’m Not Crazy, Life Is” (feat. Chance the Rapper & Kodak Black)
14. “Sam”

PËRGJIGJU