Zyrtare, derbi Gjilani – Drita në “Fadil Vokrri”

0

 

Gjatë kësaj mesjave do të zhvillohen ndeshjet e javës së 25-të në IPKO Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë.

Në elitë katër ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa dy të tjera të enjte. Ndërkohë, java e 26-të do të luhet në tri ditë, me dy ndeshje të shtunën, dy të dielën dhe dy tjera të hënën. Pa dyshim spikat derbi i madh ndërmjet Gjilanit e Dritës, i cili kësaj radhe do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet nën ndriqimin e reflektorëve dhe do të jetë një mundësi shumë e mirë jo vetëm për tifozët e dy skuadrave gjilanase, por edhe për qytetarët e tjerë që të jenë pjesë e atmosferës spektakulare që ofron ky derbi.

IPKO Superliga
Java e 25-të
E mërkurë, 3 prill  ora 14.00
Trepça ’89 – Flamurtari
Llapi – Ferizaj
Drenica – Gjilani
Drita – KEK-u

E enjte, 4 prill ora 14.00
Feronikeli – Ballkani
Prishtina – Liria

Java e 26-të
E shtunë, 6 prill ora 15.00
Drenica – Trepça ‘89
KEK-u – Llapi

E diel, 7 prill ora 15.00
Ballkani – Flamurtari
Gjilani – Drita, ora 20:00 (Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ – Prishtinë)

E hënë, 8 prill ora 15.00
Liria – Feronikeli
Ferizaj – Prishtina

Liga e Parë
Java e 22-të
E mërkurë, 3 prill  ora 14.00
Fushë Kosova – Vëllaznimi
Onix – Arbëria
Ramiz Sadiku – Kika
Dukagjini – Vllaznia
Drenasi – Vitia
2 Korriku – Trepça
Vushtrria – Besa
Bashkimi – Istogu

PËRGJIGJU